Krzeszów. Pielgrzymka w intencji trzeźwości

Siostry i Bracia!

Nasza ziemska droga, którą przemierzamy, jest pielgrzymowaniem do Domu naszego Ojca. Jak spojrzymy w naszą przeszłość i teraźniejszość, to były i są takie chwile i momenty, kiedy stajemy na rozdrożu i trzeba dokonać wyboru: którą pójść drogą, w jakim kierunku się udać, jakie wartości wybrać, po której stronie się opowiedzieć. Czujemy się wtedy zagubieni, pełni trwogi i bezradni. W obecnym czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa i jej wielorakimi skutkami, tym więcej budzi się niepewność, lęk i strach i w konsekwencji pojawiać się mogą kryzysy w różnych wymiarach życia. To niestety sprzyjać może nadmiernemu sięganiu po alkohol, tym więcej, że ciągle w naszym polskim życiu nie radzimy sobie z przywarą pijaństwa. Sytuacja jest poważna, bo nietrzeźwość degraduje człowieka, osłabia duchowo i religijnie, podcina jego morale, ostatecznie bardzo zniewala. A przecież tylko prawdziwie wolny człowiek jest zdolny przezwyciężać kryzysy.

Aby radzić sobie z tymi problemami w naszym życiu i w życiu naszych bliskich, z hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” już 23 raz  w dniu 13 czerwca 2021 roku powędrujemy do stóp Maryi w Krzeszowskim Sanktuarium, aby za Jej wstawiennictwem modlić się w intencji trzeźwości naszego Narodu. Zapraszamy do przeżycia pielgrzymkowego spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Szczegółowy plan spotkania podany jest na załączonym plakacie.

Osoby, bądź rodziny, które z różnych przyczyn nie będą mogły osobiście uczestniczyć we Mszy Św., zapraszamy do modlitwy poprzez łączność duchową i skorzystania z transmisji Mszy św. na żywo w internecie pod adresem:

www.opactwo.eu  >  bazylika na żywo

W imieniu organizatorów