Książeczki na parafiach

Nie możesz iść na pielgrzymkę? Spytaj księdza proboszcza o książeczki i znaczki dla Grupy Duchowego Uczestnictwa i stań się „niewidocznym pielgrzymem”.

Zbliża się termin wymarszu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Pątnicy ruszą z legnickiej katedry 29 lipca o godzinie 7.30. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne niewielu z nas będzie mogło w tym roku pójść pieszo do Częstochowy. Dlatego organizatorzy Pielgrzymki zapraszają do włączania się do Grupy Duchowego Uczestnictwa. Jest to zawsze najliczniejsza grupa ze wszystkich grup, które ruszają (nawet jeżeli tylko duchowo) w pielgrzymkę ku Jasnej Górze. Grupa ta jednak jest niewidoczna, ponieważ jej członkowie są porozrzucani praktycznie po wszystkich parafiach naszej diecezji i nigdy się nie spotykają w jednym miejscu. Niemniej korzystają z wszelkich duchowych łask jakie wymadlane są na pielgrzymkowym szlaku do Maryi i Jezusa.

Do każdej parafii diecezji legnickiej trafiły książeczki duchowego uczestnictwa wraz ze znaczkiem tegorocznej XVIII Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Wystarczy zapytać proboszcza o książeczki. Gdyby już nie było np. zabrakło, kolporterzy gazet mogą dostarczyć je jeszcze przed wyjściem pielgrzymki.

W każdej książeczce znajduje się duchowy program przygotowany przez ojca duchownego PPL ks. dr. Krzysztofa Wiśniewskiego, adresy kościołów stacyjnych w których będzie się można spotkać w trakcie pielgrzymki i pomodlić razem z innymi duchowymi pielgrzymami a także data tegorocznego Epilogu PPL.

Przypominamy też, że bieżące informacje z trasy pielgrzymki, transmisje Mszy świętych oraz wieczornych Apeli Jasnogórskich tylko na oficjalnej stronie Pielgrzymki – pielgrzymkalegnicka.pl

X