Kuča ks. Ante Dujlovića. Czyli dom chorwackiego kapłana w Ocicach

12 czerwca tego roku w parafii Ocice będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Zostanie poświęcony i oddany do użytku dom pamięci o ks. Antonim Dujloviciu. Zostały tam zgromadzone pamiątki po chorwackim kapłanie, który w czasach II wojny światowej był proboszczem polskiej parafii w miejscowości Gumjera, na terenie dzisiejszej Bośni i Hercegowiny. Ks. Antoni został zamordowany w 1943 roku przez nacjonalistycznych partyzantów z powodu wiary i troski o moralność parafian. Po wojnie mieszkańcy Gumjery powrócili do Polski i osiedlili się w okolicach Bolesławca, min. w Ocicach. Pamięć o męczeństwie kapłana zaowocowała rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego i powstaniem domu pamięci. Na poświęcenie tego miejsca przybędzie biskup Andrzej Siemieniewski oraz biskup Banja Luki Franjo Komarica. O tej inicjatywie z s. Magdaleną Karaban, Adoratorką Krwi Chrystusa rozmawiał ks. Waldemar Wesołowski.

Rozmowa dostępna na stronie Radia Plus Legnica