Legnica. Dzień skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Drodzy Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej,

W ramach stałej formacji zapraszam do udziału we wrześniowym dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Odbędzie się on w sobotę, dnia 11 września 2021 roku w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy przy ul. Nabrzeżnej 3.

Program spotkania przedstawia się następująco:

–  10.00 – Recepcja

– 10.30 – Nabożeństwo pokutne, wprowadzenie do sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź święta

-11.00 – Wykład: Duchowość nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej (JE Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski)

– 12.00 – Eucharystia z homilią

– 13.15 – Komunikaty

– 13.30 – Poczęstunek

Zakończenie ok. godz. 14.00.

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu. Tylko Księża Proboszczowie tych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy wezmą udział we wrześniowym dniu skupienia mogą prosić Księdza Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego o przedłużenie misji kanonicznej na kolejny rok pełnienia funkcji. Koszt udziału w dniu skupienia wynosi 25 złotych.

Dziękując za dotychczasową posługę w parafii, życzę obfitości łask od Boga i wyrażam nadzieję na spotkanie w Legnicy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

ks. dr Tomasz Krauze