Legnica. Koncert kolęd w legnickiej katedrze [FILM]

Śpiew kolęd połączony z poezją umilił parafianom niedzielne popołudnie.

W niedzielę 31 stycznia o godz. 17.30 w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się kolędowy koncert słowno-muzyczny „Historia o narodzeniu Zbawiciela”.

– Polską kolędą „Zaśpiewam Jezuskowi” rozpoczęliśmy nasz koncert „Kolęda po kolędzie”. Stanowi on formę naszego podziękowania parafianom – mówił ks. Robert Kristman, gospodarz legnickiej katedry. – Wydarzenie kończy nasze tegoroczne spotkania kolędowe, zupełnie inne niż do tej pory. Cieszymy się z was, jak i wszystkich gości, którzy dziś tutaj przybyli.

W tym roku bowiem, zarówno w katedrze, jak i we wszystkich parafiach diecezji legnickiej duszpasterze (poza szczególnymi przypadkami) nie odwiedzali wiernych w ramach tzw. kolędy. Ta bowiem, z uwagi na pandemię koronawirusa, została – decyzją biskupa legnickiego – zastąpiona Mszami św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

Niedzielny koncert słowno-muzyczny nosił tytuł „Historia o narodzeniu Zbawiciela”. Utwory poetyckie recytowane były przez młodych parafian, a oprawę muzyczną zapewnił katedralny zespół Cantus Mirabilis pod dyrekcją Daniela Dziudy, katedralnego organisty.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.