Legnica. Konkurs wiedzy o Taizé

Uczniowie z II LO w Legnicy walczyli o wyjazd na 42. ESM do Wrocławia.

W środę 30 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy prawie 30 uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy o Taizé. Był to pierwszy z dwóch etapów tego diecezjalnego konkursu. Jego głównym zamysłem było propagowanie wiedzy o zbliżającym się 42. Europejskim Spotkaniu Młodych. Odbędzie się ono we Wrocławiu na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020.

Młodzi musieli odpowiedzieć na 25 pytań, m.in. o to, kto założył wspólnotę Taizé, w którym europejskim państwie znajduje się wioska o nazwie Taizé, po jakich tragicznych wydarzeniach w historii Europy powstała ta wspólnota, co jest dodatkowym fundamentem wspólnoty obok prostoty (trzeba było wybrać między miłością, dobrocią serca, życzliwością i zaufaniem), czym są „kręgi milczenia”, jak nazywa się comiesięczna medytacja biblijna publikowana przez wspólnotę, a także co po polsku znaczą słowa „Laudate omne gentes, laudate Dominum”.

Przed nami rozwiązanie konkursu na poziomie diecezjalnym. Ale nie oznacza to, że przygotowania do wyjazdu już się kończyły. Po nabożeństwach w duchu Taizé, jakie odbyły się w Lubinie, Bolesławcu, Jeleniej Górze i Zgorzelcu, przed nami jest ostatnie – w Legnicy. Odbędzie się ono 15 listopada w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Rozpocznie się o godzinie 19.30. Oprócz wspaniale przygotowanej i zaaranżowanej modlitwy na każdy będzie mógł porozmawiać z ks. Piotrem Kruczykiem, diecezjalnym koordynatorem przygotowań w diecezji legnickiej do 42. ESM.

Więcej szczegółów o wyjeździe można znaleźć na stronie diecezji legnickiej – Taize we Wrocławiu