Legnica. Nowi ceremoniarze [FILM]

Od dzisiaj diecezja legnicka jest bogatsza o kilkudziesięciu nowych ceremoniarzy.

W sobotę 30 października w legnickiej katedrze pw. Świętych Piotra i Pawła odbyła się uroczystość powierzenia oraz błogosławieństwa do pełnienia funkcji ceremoniarzy prawie 60 osobom. Pochodzą oni z wielu parafii naszej diecezji, m.in.: pw. Świętych Cyryla i Metodego z Bolesławca, pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z Bolesławca, pw. Świętych Erazma i Pankracego z Jeleniej Góry, pw. Matki Bożej Różańcowej z Kamiennej Góry, pw. Nawiedzenia NMP z Karpacza, pw. św. Jadwigi Śląskiej z Karpnik, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Legnicy czy pw. św. Jadwigi Śląskiej z Lubania.

Młodzi przeszli specjalny kurs, na którym nie tylko zdobywali wiedzę, ale także przechodzili konkretną formację duchową. Potwierdził to w liturgicznym dialogu z biskupem ks. Mateusz Rycek, duszpasterz służby liturgicznej diecezji legnickiej. Na pytanie biskupa, czy są świadomi zadań, jakie do nich należą, i czy potrafią je pełnić, ks. Mateusz odpowiedział: „Zostali o tym pouczeni. Po ukończeniu przewidzianej dla nich formacji uważam, że są przygotowani do pełnienia tej funkcji”.

Liturgii Mszy św., a także samego błogosławieństwa udzielił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. On też wygłosił homilię, w której wskazywał na potrzebę dzielenia się różnego rodzaju funkcjami w Kościele.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO