Legnica. Za kapłanów do św. Józefa

Rozpoczął się Rok Świętego Józefa. Rusza stała modlitwa za kapłanów diecezji legnickiej.

Decyzją papieża Franciszka od 8 grudnia 2020 aż do 8 grudnia 2021 roku w Kościele powszechnym będziemy przeżywać Rok Świętego Józefa. Dla wielu osób będzie to szczególna okazja do modlitwy za przyczyną Oblubieńca NMP. Są w diecezji legnickiej wspólnoty, które od dawna modlą się regularnie za jego pośrednictwem, a mimo to nowa inicjatywa papieża Franciszka dała przyczynek do kolejnych inicjatyw.

– Odkąd zostałem proboszczem w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy, zaczęliśmy regularnie, co piątek, modlić się na specjalnym nabożeństwie poświęconym naszemu patronowi. Modlimy się przed Najświętszym Sakramentem specjalną litanią, poświęcając losy naszej parafii, miasta i Kościoła św. Józefowi. Ale teraz chcemy w sposób szczególny przeżywać ten nadchodzących rok w sposób „józefowy”. Mamy kilka pomysłów – mówi ks. Daniel Gołębiowski, proboszcz miejsca.

– Jednym z nich będzie modlitwa każdego 19 dnia miesiąca (19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – przyp. red.) w intencji mężczyzn. Tych z naszej parafii, w różnych wieku. Chcemy wypraszać dla nich opiekę św. Józefa. Dodatkowo chcemy w każdą pierwszą sobotę miesiąca adorować Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy modlić się za kapłanów. Jesteśmy jedynym legnickim kościołem poświęconym św. Józefowi, więc będziemy modlić się szczególnie za kapłanów pracujących w Legnicy, ale przecież św. Józef to współpatron naszej diecezji, dlatego będziemy też modlić się za kapłanów z całej diecezji legnickiej. Chcemy wypraszać wierność powołaniu – dodaje kapłan.

Adoracja w pierwsze soboty będzie rozpoczynała się o godzinie 17.00.