Legnickie Pole. Zaczną wszystko od nowa

Jak co roku młodzież z całej diecezji przyjedzie do Legnickiego Pola na Spotkanie Młodych. W tym roku modlitwa, zabawa i formacja będą przebiegały pod hasłem „Odnowa”. A „Gość Niedzielny” przygotował coś specjalnego!

Na kilka dni w roku niewielka miejscowość ożywa radością, energią i spontanicznością za sprawą młodych katolików diecezji legnickiej.

Tym razem redakcja „Gościa Niedzielnego” będzie relacjonować Spotkanie Młodych (22-25 sierpnia) za pomocą codziennych videoblogów.

To znaczy, że po każdym dniu powstanie filmik oddający klimat tego wydarzenia. Materiały wideo będziemy udostępniać na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do śledzenia videobloga, bo będzie się działo!

– Zapraszamy wszystkich młodych do Legnickiego Pola. W tym roku nasze spotkanie przebiega pod hasłem „Odnowa”, ponieważ chcemy na nowo wrócić do swojej żywej relacji z Panem Jezusem, którą rozpoczęliśmy w sakramencie Chrztu świętego. To wszystko, co się z tym wiąże, otwiera przed nami wielkie bogactwo wiary i tutaj przez kilka najbliższych dni będziemy z tego skarbca czerpać – zapowiada ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

– Wiedziałem wcześniej o tym wydarzeniu, ale jakoś nigdy nie udało mi się przyjechać. W tym roku jestem pierwszy raz, śpiewam w chórze w tenorach. Liczę na to, że spotkam tu żywego Boga i zawiąże mnóstwo ciekawych relacji z rówieśnikami. Nie możecie zwlekać, przyjeżdżajcie od czwartku do Legnickiego Pola – zaprasza 16-letni Kuba Niewiadomski z Jeleniej Góry.

– Przyjedźcie, by zacząć wszystko od nowa! Będziemy skupiać się na podstawowych prawdach naszej wiary, czyli na kerygmacie. Chcemy, żeby to było pewnym bodźcem do odnowy naszego życia wewnętrznego, do naszej relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem – opisuje diakon Patryk Zarzeczny.

– To spotkanie przede wszystkim z żywym Chrystusem, z osobą, która dotyka naszego życia w każdym calu, nie z Jezusem z obrazków, czy podręczników. Tutaj przez Eucharystię, pracę w grupach i rozważania Słowa Bożego możemy Go dotknąć, ale przede wszystkim On może dotknąć nas, Poza tym czeka nas poznanie Chrystusa we wspólnocie, w drugim człowieku. Poznajemy go przed doświadczenie tych wszystkich, którzy tu przyjadą – kleryk Krzysztof Borysiewicz.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

foto: Maciej Rajfur