Leśna. Peregrynacja obrazu św. Józefa

Dzieło do świątyni wnieśli strażacy. Wizerunek opiekuna Zbawiciela będzie tam obecny do soboty.

Od 26 czerwca do 3 lipca w świątyni pw. Chrystusa Króla w Leśnej (kościół filialny parafii pw. św. Jana Chrzciciela) gości peregrynujący po naszej diecezji obraz św. Józefa.

Wierni przywitali wizerunek przed świątynią, a obraz w uroczystej procesji wnieśli strażacy z OSP Leśna. Po krótkim nabożeństwie homilię w trakcie Eucharystii powitalnej wygłosił ks. Zbigniew Karaban, dziekan dekanatu Leśna oraz proboszcz parafii pw. św. Józefa w Zawidowie. – W Piśmie Świętym nie pojawia się ani jedno jego słowo. Ewangelia tylko kilka razy wspomina jego imię i wydarzenia, w których brał udział. To jednak, co wiemy o św. Józefie, dostatecznie świadczy o tym, że był to człowiek niezwykły, święty, wielki – mówił o opiekunie Zbawiciela.

Kapłan przypomniał również wiernym list papieża Franciszka „Patris corde”, którym ten zainaugurował rok poświęcony opiekunowi Zbawiciela.

– Święty Józef pomoże każdemu. W ostatnim czasie jeszcze więcej się do niego modlę – mówi parafianka Zofia Dubiel.

Leśna jest trzecim przystankiem na drodze peregrynacji kopii katedralnego wizerunku. W trakcie jej pobytu w danym dekanacie do świątyni przybywają kapłani z okolicznych świątyń, a wierni modlą się w intencjach przewidzianych na dany dzień. W sobotę 3 lipca obraz św. Józefa trafi do dekanatu Bogatynia (kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego).

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

X