Lubań. Spotkanie dla kobiet z Rut w tle

Konferencję o bohaterce Starego Testamentu wygłosił ks. Krzysztof Żmigrodzki.

W sobotę 26 lutego w klasztorze sióstr magdalenek w Lubaniu przy ul. Wrocławskiej 17 odbyło się spotkanie dla kobiet pt. „Rut wierna wobec planu Boga”.

Program wydarzenia obejmował m.in. udział w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu czy konferencji o dalekiej krewnej Jezusa Chrystusa, którą wygłosił ks. Krzysztof Żmigrodzki.

– Rut była wcześniej poganką. Jej mąż umiera, a teściowa wyprowadza ją do jakiegoś Betlejem. Czego mogła się spodziewać? Wielkiego wybrania? Że stanie się praprababką Mesjasza? – pytał retorycznie ks. Krzysztof.

– W tamtych czasach Naród Wybrany co chwilę pakował się w kłopoty i popadał w niewolę, a Pan Bóg powoływał człowieka, tzw. „sędziego”, przez którego wybawiał go z opresji. Gdy sędzia umierał, Izraelici wracali jednak do swoich starych występków – opowiadał kapłan. – Właśnie dlatego, że ludzie kompletnie nie radzili sobie w życiu i się w nim gubili, wiele lat później na świat przyszedł Jezus Chrystus – tłumaczył w konferencji kapłan.

Comiesięczne spotkanie zostało zorganizowane przez siostry Magdalenki od Pokuty w ramach Duszpasterstwa Kobiet.