Lubin. Święto Rodzin

„Radość w miłości”, czyli pierwsze diecezjalne spotkanie w Roku Rodzin już za nami.

W sobotę 15 maja br. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie miało miejsce jedno ze spotkań w ramach diecezjalnych obchodów Roku Rodziny. Rok ogłoszony przez papieża Franciszka potrwa do 25 marca 2022 roku. Każdego miesiąca w innym miejscu w diecezji legnickiej będą odbywały się spotkania modlitewne w konkretnej intencji – m.in. za rodziców i teściów, za rodziny spodziewające się dzieci, za teściów, babcie i dziadków, za rodziny pragnące potomstwa – połączone np. ze świadectwami rodzin i małżonków. Ten roczny cykl spotkań spinają słowa „Radość miłości”, co jest polskim tłumaczeniem tytułu adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka.

Lubińskie spotkanie zostało poświęcone małżonkom, dlatego homilię wygłosił ks. Tomasz Ślązyk, diecezjalny moderator Domowego Kościoła. Wskazał on w niej potrzebę wspólnego słuchania słowa Bożego przez małżonków i wspólnego poszukiwania jego znaczenia. – Jezus mówił „mówię wam”. Nie tobie, ale wam – mówił ks. Ślązyk.

Po jego słowie wszystkie obecne pary mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Gdy już to zrobiły, każda podchodząc do kapłana, ks. Piotra Zawadki, otrzymywała błogosławieństwo.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.