Lubin. Zobacz Całun Turyński

Wielki Post rozpoczął się w tej lubińskiej wspólnocie od wystawienia kopii Całunu Turyńskiego.

Lubińska parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego zaprasza do odwiedzenia jej murów i chwili kontemplacji męki Jezusa. Okazją do tego jest wystawiona w prezbiterium kopia Całunu Turyńskiego w jego oryginalnej, naturalnej wielkości.

Jak tłumaczy ks. Mateusz Maleńczuk, wikariusz lubińskiej parafii, przed Całunem znajduje się tablica informacyjna, na której można znaleźć informacje o tej przedziwnej tkaninie.

Czasu na przyjście do świątyni będzie dużo, ponieważ będzie on tam prezentowany przez cały okres Wielkiego Postu.

Zapraszamy do przeczytania naukowej opowieści o „człowieku z Całunu”, jaką wygłosił w Męcince przed dwoma laty Paweł Woźniak z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Męcinka: tajemnica człowieka z Całunu Turyńskiego.