Materiały duszpasterskie na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – 25 lipca

Zachęcam do skorzystania z materiałów duszpasterskich przeznaczonych na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony 25 lipca. Do materiałów dołączono Orędzie wystosowane z tej okazji przez Ojca Świętego Franciszka.

Jak informuje Dykasteria ds. świeckich, rodziny i życia: „na pierwszym miejscu zdecydowaliśmy się podkreślić lokalne obchody tego Dnia, aby zagwarantować, że jego radosny przekaz rzeczywiście dotrze do każdego dziadka, babci i każdej osoby starszej, nawet tych najbardziej osamotnionych. Z tej perspektywy szczególnie istotne byłoby, aby wszyscy dziadkowie i babcie od swoich wnuków, a inne osoby starsze ze wspólnoty lokalnej za pośrednictwem młodzieży, otrzymały ogłoszone dziś orędzie – „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28,20). Właściwe byłby także, by w niedzielę 25 lipca, przypadającą tuż przed liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, w każdej parafii jedna z Mszy św. była poświęcona dziadkom i osobom starszym”.

DO POBRANIA:

MATERIAŁY DUSZPASTERSKIE NA I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH