Męcinka zatańczyła dla św. Jana Pawła II

FISHMOB (nazwa nawiązująca do bramy – ryby oraz spontanicznego zwoływanie się młodzieży poprzez media społecznościowe) – „cała Polska tańczy dla św. Jana Pawła II” to ogólnopolska akcja, która w tym roku miała siódmą edycję.

Celem przedsięwzięcia jest wyrażenie tańcem i śpiewem radości za dar życia św. Jana Pawła II z okazji rocznicy jego urodzin (18 maja 1920 r.) oraz zaproszenie na XXI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 3 czerwca 2017 r. na Polach Lednickich jak również ewangelizowanie i modlitwa poprzez taniec.

Młodzież z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince od wielu lat regularnie uczestniczy w spotkaniach młodych na Lednickich Polach. Wracając z nich młodzi są pełni zapału, entuzjazmu i umocnieni w wierze. W tym roku pod kierunkiem katechetki Wiesławy Kostrzewy postanowili przygotować to wyjątkowe spotkanie pod nazwą FISHMOB, zapraszając rówieśników do zapoznania się życiem i przesłaniem, jakie pozostawił Jan Paweł II. Była to również sposobność do zaproszenia rówieśników na kolejny wyjazd do Lednicy.

Wydarzenie odbyło się 14 maja w Męcince i poprzedzone było programem artystycznym w wykonaniu młodzieży i dzieci. Po Mszy św. parafianie zostali zaproszeniu do obejrzenia tańców lednickich oraz do włączenia się w tę formę wychwalania Chrystusa. Występ został przyjęty bardzo ciepło. Wiele osób włączyło się do wspólnego tańca. Młodzież postanowiła, że za rok też weźmie udział w tym przedsięwzięciu, aby tańcem wyrazić wiarę i zaufanie Bogu.