Metropolita Lwowa odwiedził Legnicę

Przebywający na terenie Polski abp Mieczysław Mokrzycki 7 maja odwiedził Legnicę. Podczas swojego pobytu, nawiedził sanktuarium św. Jacka, spotkał się Biskupem legnickim, a także celebrował Eucharystię w legnickiej parafii św. Tadeusza.

Udzielił też wywiadu mediom diecezjalnym, który można odsłuchać na antenie Radia Plus Legnica.

– Cieszę się, że będąc dzisiaj w Legnicy, mogłem nawiedzić sanktuarium św. Jacka, miejsce Wydarzenia Eucharystycznego. Należy on do tych znaków, które umacniają naszą wiarę, bo często potrzebujemy takiego „dopingu” do tego, aby stanąć z większą jeszcze uwagą wobec tego faktu, że Komunia św. to nie jest opłatek, ale tak jak powiedział Jezus: To jest Moje Ciało, to jest Moja Krew. Takie znaki są potrzebne nie tylko wiernym, ale i dla samego kapłana – stwierdził.

Pytany sytuację w Ukrainie stwierdził: – Niestety w dalszym ciągu przeżywamy tragedię wojny, którą wywołała Rosja, odbierając wolność, życie, spokój Ukrainie. W dalszym ciągu modlimy się i ufamy, że ta wojna się skończy. Jesteśmy też bardzo wdzięczni Kościołowi w Polsce, władzom, za okazywaną wielką solidarność z Ukrainą, za otwarte drzwi domów i instytucji publicznych. Także stąd, z diecezji legnickiej płynie pomoc do różnych miejscowości, parafii i za to bardzo dziękujemy za ten dar serca, okazywany tam w Ukrainie ale także tu, na terenie diecezji – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki.

Więcej na ten temat na stronie Niedzieli legnickiej