Blog Detail

Miedziowa Barbórka w Lubinie

W sobotę, we wspomnienie św. Barbary, o g. 9,00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie odprawiona został msza św. w intencji górników polskiej miedzi i ich rodzin. Modlitwie przewodniczył biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, homilię zaś wygłosił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Wraz z biskupami Eucharystię sprawowali duszpasterze górniczej rodziny. W uroczystości ku czci św. Barbary wzięli udział przedstawiciele zarządu KGHM, parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i oczywiście górnicy wraz z rodzinami. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe oraz orkiestra górnicza. Na zakończenie mszy św. poświęcony został nowy sztandar Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji oraz ikony św. Barbary.

Relacja z uroczystości oraz galeria zdjęć na stronie Radia Plus Legnica