„Miłość jest twórcza” – Spotkanie Młodych w Lubinie

W dniach 24-25 czerwca odbyło się w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie Spotkanie Młodych pod hasłem „Miłość jest twórcza”. Wydarzenie to opierało się na uczestnictwie we wspólnej Eucharystii, wybranych przez młodych ludzi warsztatach: liturgicznych, muzycznych bądź tanecznych, konferencji pana Tomasza Węgrzyna dotyczącej jego drogi do wolności od różnego rodzaju nałogów, a także udziale w koncercie „Wniebodęte” oraz liturgii poświęcenia ołtarza w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

W inicjatywie wzięła udział młodzież między innymi z Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy i Lubina. Nad przebiegiem spotkania czuwał diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Tomasz Ślazyk. W organizację warsztatów zaangażowali się ks. Krzysztof Borysiewicz (liturgia), Jakub Rezler (śpiew), Wspólnota „Jordan” (taniec). Przyjmowaniem gości i przygotowaniem miejsca pod spotkanie zajęła się wspólnota oazy młodzieżowej z miejscowej parafii.

Spotkanie zwieńczone zostało wspólnym grillem i tańcami w pogodnej atmosferze.

foto: ks. Tomasz Ślazyk