Młodzi dla młodych w Wielkim Poście. Konferencja prasowa.

Droga Krzyżowa w Parku Miejskim, warsztaty muzyczne i spotkanie młodych w Niedzielę Palmową – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych w Wielkim Poście przez duszpasterstwo młodzieży diecezji legnickiej. O szczegółach poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

O już trwających inicjatywach modlitewnych, które rozpoczęły się w środę popielcową poinformował ks. Tomasz Pązik, asystent kościelny katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – To przede wszystkim modlitewna krucjata 40 Dni dla Życia, która została zorganizowana już po raz kolejny. Przez 40 dni, 24 godziny na dobę osoby, które przystąpiły do tej krucjaty, w różnych miejscach modlą się w intencji życia poczętego, szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych, którym zagraża aborcja. Dodatkową intencją jest modlitwa o pokój na świecie – powiedział ks. Pązik.

Również w środę popielcową rozpoczęła się inna forma modlitwy w intencji życia. To tzw. Flash Mob, czyli gromadzenie się osób, które za pomocą komunikatorów zbierają się w wyznaczonym miejscu na wspólną modlitwę. – Rozpoczęliśmy od Legnicy, gdzie przy pomniku św. Jana Pawła II o g. 15 każdego dnia odmawiamy koronkę do miłosierdzia bożego. W kolejnych dniach Wielkiego Postu taka modlitwa odbywać się będzie również w Bolesławcu, Kamiennej Górze, Polkowicach i Lubinie – dodał ks. Tomasz.

Po raz czwarty w czasie Wielkiego Postu młodzież z Legnicy organizuje nabożeństwo Drogi Krzyżowej w parku miejskim. Odbędzie się ono 22 marca wieczorem. – Chcemy w ten sposób nie tylko publicznie przyznać się do Chrystusa, ale powiedzieć światu, że chrześcijaństwo nadaje sens różnym wydarzeniom naszego życia, szczególnie tym, w których obecne jest cierpienie i krzyż. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być w tym dniu z młodymi, zapraszamy wspólnoty przy naszych parafiach, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania – poinformował duszpasterz młodzieży ks. Przemysław Superson.

Kolejną propozycją będą warsztaty muzyczne przygotowujące młodzież min. do współtworzenia liturgii Triduum Paschalnego. Po raz kolejny poprowadzą je znani muzycy krakowscy Hubert Kowalski i Paweł Bębenek. – Zaproszenie kierujemy do młodzieży, która śpiewa lub gra na jakimś instrumencie, która swoim talentem chce chwalić Pana Boga i przez muzyczny przekaz ewangelizować innych młodych. Rozpoczynamy 12 kwietnia i zakończymy w Niedzielę Palmową – poinformował ks. Superson.

Ważnym wydarzeniem dla wszystkich młodych diecezji legnickiej będzie kolejne spotkanie młodych w Niedzielę Palmową.W tym dniu chcemy nawiązać do hasła Spotkania Młodych w Panamie: ,,Oto ja Służebnica Pańska”. Będzie okazja do podzielenia się wrażeniami z tego spotkania z tymi, którzy nie mogli na nie pojechać. Zapraszamy młodych do hali OSiR na ul. Lotniczej. Starujemy o godz. 15.00. Zaplanowane są świadectwa, integracja, konferencja, możliwość spowiedzi. Finałowym momentem będzie uwielbienie przygotowane przez uczestników warsztatów muzycznych oraz wspólna Eucharystia na zakończenie – dodał ks. Przemysław.

Podczas konferencji poinformowano dziennikarzy również o dwóch innych wydarzeniach. Wydział katechetyczny już po raz 26. organizuje pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona 21 marca. Natomiast duszpasterstwo akademickie działające przy katedrze zaprasza na 6. młodzieżowy wieczór uwielbienia, który odbędzie się 29 marca pod hasłem „Płomień miłości”. To spotkanie poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

 

 

X