Młodzi zwołują się na modlitwę za życie

W Wielkim Poście Katolickie Stowarzyszenie młodzieży zorganizowało dwa wydarzenia związane z obroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Pierwsze z nich to modlitewny maraton „40 dni dla życia”. Od Środy Popielcowej przez 40 dni 24 godziny na dobę osoby, które przyłączyły się do modlitewnej akcji modlą się w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców. Modlitwą w sposób szczególny objęte są dzieci, których życie jest zagrożone. Uczestnicy tej formy modlitwy modlą się również o pokój na świecie.

Również w Środę Popielcową młodzież z KSM-u organizuje się za pomocą mediów społecznościowych na tzw. modlitewny Flash Mob. Taka modlitwa rozpoczęła się w Legnicy przy pomniku Jana Pawła II, gdzie każdego dnia o g. 15 odmawiano Koronkę do Miłosierdzia.

Od 18 marca młodzież przeniosła tę modlitwę do Bolesławca. Przy bazylice maryjnej bolesławiecki oddział KSM-u oraz inne osoby chcące brać udział w modlitwie gromadzą się, by modlić się w intencji dzieci nienarodzonych. Modlitewne zgromadzenia w tej intencji potrwają do 24 marca.

– Każdego dnia na placu przy bolesławieckiej bazylice 15:00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, turystów i przechodniów w każdym wieku do wspólnej modlitwy. Najważniejsze, żeby zgromadziło się nas jak najwięcej, bo każde życie jest bezcenne, a w modlitwie tkwi siła! – mówi młodzież z Bolesławca.

– Celem tej szczególnej, wielkopostnej, publicznej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, jest zwrócenie uwagi na wartość ludzkiego życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Modlący się tą modlitwą, wypraszają łaski dla poczętych dzieci, aby bezpiecznie mogły przyjść na świat. Modlą się także w intencji matek i ojców, którzy z różnych powodów myślą o dokonaniu aborcji oraz za osoby, które dokonują aborcji lub asystują przy niej – powiedział ks. Tomasz Pązik, asystent kościelny KSM-u.

Kolejnymi miastami, które włączyły się w tę formę modlitwy są: Kamienna Góra (25-31.03), Polkowice (1-7.04) oraz Lubin (8-14.04).

 

 

X