Msze święte „trydenckie” w diecezji legnickiej

14 września 2021 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, w związku z ogłoszonym 16 lipca br. przez Papieża Franciszka Listem Apostolskim Motu Prioprio Traditionis custodes, podjął decyzję potwierdzającą ks. Piotra Kruczyka jako Duszpasterza Wiernych Tradycji Łacińskiej Diecezji Legnickiej i zezwolił na celebrowanie liturgii według norm sprzed reformy liturgicznej z 1970 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

Decyzja ta potwierdza, że w naszej diecezji środowisko wiernych przywiązanych do antycznych tradycji liturgicznych odznacza się gorliwą pobożnością, autentyczną troską o Kościół i wiernością papieskiemu nauczaniu.

Tzw. Msze święte trydenckie będą sprawowane w Legnicy w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Sikorskiego 1) w każdą niedzielę o godz. 18.00.