Neoprezbiterzy dostali dekrety

Wiemy już, gdzie pójdą na swoją pierwszą parafię tegoroczni neoprezbiterzy.

W środę 25 maja br. dwaj tegoroczni prezbiterzy, ks. Artur Jaguszczak i ks. Krzysztof Borysiewicz, spotkali się z biskupem legnickim Andrzejem Siemieniewskim. Ten wręczył im dekrety kierujące ich na wybrane parafie.

– Na początku formacji w seminarium wydawało się, że to cel odległy, droga daleka. Że bardzo długo do zostania księdzem, do pójścia do pracy na pierwszą parafię. A oto okazuje się, że pierwszy etap, przygotowania do zostania prezbiterem, za wami a teraz zaczyna się etap służby Ludowi Bożemu. Jak w Dziejach Apostolskich czytaliśmy niedawno, że Apostołowie ustanowili w gminach starszych, prezbiterów. I tam my dzisiaj mamy wielką radość wręczenia dekretów kierujących do pracy na parafiach – mówił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

I tak ks. Artur Jaguszczak został skierowany do swojej rodzinnej Legnicy ale do parafii nie ojczystej, lecz katedralnej – pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Z kolei ks. Krzysztof Borysiewicz został wyznaczony do pracy w parafii pw. Narodzenia NMP w Lubinie.