Niedziela Biblijna oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego – materiały duszpasterskie

W najbliższą 3. Niedzielę Wielkanocną (18 kwietnia) już coraz trzynasty będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Tego samego dnia  obchodzimy również 5. Narodowe Czytania Pisma Świętego.

Do wszystkich parafii naszej diecezji zostały dostarczone materiały duszpasterskie związane z tymi inicjatywami tj.: biuletyn Dzieła Biblijnego (pomoce duszpasterskie na Tydzień Biblijny); płyta CD zawierająca m.in. sigla bibljne do wydrukowania dla wiernych, którzy wychodząc z kościoła wybierają fragment Pisma Świętego do odczytania w domu.

Zachęcam wszystkich Przewielebnych Księży Proboszczów, by 18 IV w Niedzielę Biblijną podczas V Narodowego Czytania Pisma Świętego (Ewangelia wg. św. Marka) wyeksponować w kościele Księgę Pisma Świętego np.: poprzez uroczyste Jej wniesienie podczas procesji, poświęcenie uwagi w homilii, organizację dodatkowego nabożeństwa Słowa Bożego itp.

DO POBRANIA: