Niezbędne rzeczy

Kiedy zdecydujecie się Państwo wybrać do diecezji legnickiej 7 października 2017 r. warto by mieć świadomość co ze sobą zabrać w tę pielgrzymkę wyruszając zarówno z różnych stron Polski lub poszczególnych parafii naszej diecezji:

1. Różaniec
  2. Wykupić indywidualne ubezpieczenie (organizator, diecezja i parafie nie ubezpieczają uczestników zgodnie z regulaminem)
  3. Wyżywienie jest we własnym zakresie każdego z pielgrzymów
  4. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubranie i obuwie. Połowa z kościołów stacyjnych diecezji legnickiej znajduje się w pobliżu gór, dlatego opowiednie będą buty trekingowe, a także ciepła bluza i kurtka (szczególnie w przypadku osób wybierających kościoły stacyjne w Szklarskiej Porębie).
  5. Wybierając konkretny kościół stacyjny warto zorientować się u koordynatora diecezjalnego lub koordynatora danego kościoła w jakiej odległości są punkty modlitwy, by „mierzyć siły na zamiary”, czyli dbając o własne zdrowie wybrać takie miejsce, które będzie dogodne w dojściu.