Nowy akolita w legnickim seminarium

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski udzielił posługi akolitatu alumnowi Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W piątek 21 czerwca na Mszy o 18.30 w legnickiej katedrze wspólnota seminaryjna oraz rodzina i znajomi kandydata uczestniczyli w udzieleniu mu posługi akolitatu przez biskupa legnickiego.

Kleryk Krzysztof Borysiewicz pochodzi z parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze. Już w szkole średniej interesował się teologią, którą teraz studiuje na specjalizacji kapłańskiej. Gdy był uczniem renomowanego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, dwukrotnie został finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej.

– Masz zamiar iść do kapłaństwa, aby nie tylko pozostać w posłudze Bogu w tajemnicy, ale dać się wprowadzić w tajemnicę – mówił w homilii bp Zbigniew.

W diecezji legnickiej posługa akolitatu udzielana jest również mężczyznom nie przeznaczonym do kapłaństwa, którzy ukończyli stosowny trzyletni kurs i przebyli odpowiednią formację.

 

foto: Maciej Dąbrowski