O beatyfikacji na konferencji prasowej

Przed planowanym na 5 czerwca otwarciem procesu beatyfikacyjnego księcia Henryka Pobożnego, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa. W konferencji wziął udział Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który ogłosił datę i okoliczności rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego; ks. prof. Bogusław Drożdż – jako postulator procesu, który opowiedział o przygotowaniach do tego wydarzenia i zapoznał z kalendarium dotychczasowych wydarzeń; oraz ks. Tomasz Kwiecień – prawnik, który przedstawił procedury kanoniczne powołania Trybunału beatyfikacyjnego i Komisji Historycznej.

Uroczystość w Legnickim Polu rozpocznie się o godz. 17.00 Eucharystią w bazylice pw. Podwyższenia Krzyża św., której przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Druga część będzie miała miejsce w znajdującym się w tej miejscowości średniowiecznym kościele pw. Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny, usytuowanym według przekazów historycznych w miejscu odnalezienia ciała księcia Henryka, który zginął w bitwie z Mongołami w obronie chrześcijaństwa. Obecnie kościół ten jest w posiadaniu legnickiego Muzeum.

Więcej na ten temat w Niedzieli legnickiej oraz w Radio Plus Legnica