O świętości w Duszpasterstwie Ludzi Pracy

Po przeszło półrocznej przerwie związanej z obostrzeniami w związku z panującą epidemią koronawirusa, Duszpasterstwo Ludzi Pracy’90, wznowiło swoje comiesięczne wykłady. Jednak nie obyło się bez zmian. Po przeszło 325. spotkaniach, które dotychczas odbywały się w klasztorze O. Franciszkanów OFM przy ul. Rataja w Legnicy, tym razem członkowie Duszpasterstwa spotkali się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, które teraz zostało siedzibą Duszpasterstwa.

Tym razem gościem spotkania, które odbyło się w czwartek 10  września była s. dr Elżbieta Raszczyk OSC (klaryska z Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary, psycholog, psychoterapeuta). Siostra wygłosiła wykład pt. „Psychologiczne aspekty świętości człowieka”.

– Świętość, wydaje się być umiejętnością budowania relacji w określonych konstelacjach: do Boga, do bliźniego i do siebie samego. Przykazanie miłości tworzy trójkąt: na szczycie transcendentny Bóg, jest to więź nadrzędna do wszystkich innych, a stosunek nas samych do siebie, jak i do bliźniego, tworzy związek symultaniczny – mówiła w wykładzie s. Elżbieta Raszczyk OSC.

Pełna relacja na stronie NIEDZIELI LEGNICKIEJ.