Odnaleźć klucz do miłości

„Odnaleźć klucz do miłości” to hasło konferencji, która w sobotę 5 czerwca odbyła się w parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie. Organizatorami spotkania był proboszcz parafii oraz Koło Parafialne i Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej.

– Dzisiejsza konferencja zorganizowana jest z trzech powodów: z racji obchodzonego Roku Św. Józefa i Roku Rodziny a także z racji Roku św. Jakuba, którego sanktuarium jest na terenie Dolnego Śląska. Przez to dzisiejsze spotkanie chcemy nawiązać do pielgrzymki Jana Pawła II z 2 czerwca 1997 r. i Jego pobytu w Legnicy. Dlatego zależało nam, aby konferencja odbyła się w terminie najbliższym tej daty. Przez nasze konferencje, które organizujemy w różnych miejscach diecezji, chcemy dbać o formację rodzin i zabiegać o to, aby rodziny zajmowały w polityce państwa i samorządu właściwe miejsce – mówi Stanisława Repa ze Stowarzyszenia Rodzin DL.

Gościem konferencji w Lubinie była pani dr Beata Bochnia, która w swoim wykładzie „Bolączki tego świata” mówiła m.in. o poprawie komunikacji w rodzinie i w relacjach międzypokoleniowych w środowisku.

– Pierwszym z poruszonych zagadnień podczas dzisiejszego spotkania to temat agresji. Czym jest i jak możemy sobie z nią radzić. W wykładzie poruszam tylko temat tak ogólnie, bowiem nasze życie społeczne jest bardzo agresywne z różnych powodów. Chcę przynajmniej móc przybliżyć się i w jakimś stopniu powiedzieć jak agresję można oswoić. Mam swoje spostrzeżenia i uważam, że spokój ducha wynika z dobrych relacji i zdrowego stylu życia, i nie myślę tutaj o dietach czy uprawianiu sportu. To jest oczywiście ważne i ja tego nie kwestionuję, ale bardziej chodzi o życie w zgodzie z naturą, której jesteśmy częścią. To są takie moje filary budowania spokoju i pokoju w sobie, oparte o duchowość, którą bardzo mocno zaniedbujemy– mówi p. Beata Bochnia

Podobna konferencja została zaplanowana na 12 czerwca, w parafii św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.