Ogólnopolski festyn św. Krzysztofa w Krzeszowie z MIVA Polska

„Z Czterech Stron Świata” – ogólnopolski rodzinny festyn św. Krzysztofa w Krzeszowie. 24 lipca br. w niedzielę, MIVA Polska we współpracy z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz Krajowym Duszpasterstwem Kierowców organizuje Ogólnopolski Misyjny Festyn Św. Krzysztofa, który odbędzie się przy Sanktuarium w Krzeszowie. Rozpoczyna on obchody 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa i zarazem Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy.

W tym Dniu dla odwiedzających Krzeszowskie Sanktuarium będzie przygotowanych wiele atrakcji. Odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów, wystąpią „egzotyczne zespoły”, zostanie przygotowanych szereg atrakcji dla dzieci.

PROGRAM:

• Godz. 12.00 – Msza Św. z udziałem misjonarzy w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów

Plac przy parafii Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

• Godz. 13.00-13.15 – Rozpoczęcie Festynu
  • Godz. 13.15-14.15 – Koncert zespołu indiańskiego z PERU „Los Companieros”
  • Godz. 14.15-15.00 – „Afrykańskie Bębnienie” – Warsztaty – Ricky „Lion” Lumanisha z KONGA
  • Godz. 15.00-15.30 – Świadectwa Misjonarzy, Koronka do Miłosierdzia Bożego w językach świata
  • Godz. 15.30-15.45 – Licytacje na rzecz środków transportu dla misjonarzy, Wyłonienie Nagród
  • Godz. 15.45-17.00 – koncert etnicznej muzyki afrykańskiej Jam Session Ricky Lion i zespół BaKuBa

Góra św. Anny

• Godz. 15.00 – Msza Św. odpustowa
  • Godz. 16.00 -16.30 – Występ zespołu indiańskiego z PERU „Los Companieros”

„BEZPIECZNIE NA DRODZE”

ATRAKCJE FESTYNU:

Atrakcje dla dzieci: dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy, fotościanka

Wystawy:

• MIVA na wesoło
  • Bądź bezpieczny na drodze autorstwa ZBIRKA
  • Zabawki motoryzacyjne z misji

Symulatory:

• dachowania
  • zderzeń

Coś na ząb:

• grill
  • grochówka

Stoiska misyjne:

• Antykwariat misyjny (stoisko z książkami)
  • pamiątki misyjne – Składając cegiełkę w wysokości 20 zł na środki transportu dla misjonarzy można wziąć udział w konkursie z nagrodami.
  • O godz. 15.30 z cegiełek zostaną wyłonieni zwycięzcy. CENNE NAGRODY!! m.in. Rower Górski, głośnik bezprzewodowy…

Stoiska służb: Policja, Straż Pożarna i inne Służby

Jednym z głównych celów festynu, obok promocji Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu jest troska o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach i propagowanie kultury bezpieczeństwa na drodze. Na tym polu MIVA Polska od lat współpracuje z różnymi instytucjami, m.in. Krajowym Centrum BRD, KGP, Strażą, WORD-ami. MIVA ze swojej strony propaguje Dekalog Kierowcy z rachunkiem sumienia kierowcy oraz Odblaski Życia dla pieszych, organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, Niedzielę Modlitw za Kierowców i obchody Światowy Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Ambasadorami MIVA Polska i akcji św. Krzysztof są m.in. rajdowi kierowcy i motocykliści, wśród nich utytułowany zawodnik z OrlenTeam – Jacek Czachor.