Panie uczyń mnie znakiem Twojej dobroci – pogrzeb śp. ks. Jana Nowaka

W dniu 10 lutego 2021 r., parafia w Biedrzychowicach, była miejscem pożegnania i uroczystości pogrzebowych jej proboszcza śp. ks. kan. Jana Nowaka, który pełnił w tej parafii posługę od 2000 r.

Uroczystości przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który na początku Mszy św. dziękując za obecność wszystkim przybyłym i przekazując rodzinie i parafianom wyrazy współczucia mówił: – W tm zgromadzeniu, prosimy Pana Boga, by jeszcze to co jest, było brakiem w jego życiu, było przyjęte przez Boże miłosierdzie i wyrażamy wdzięczność za jego oddaną posługę duszpasterską w tej parafii i wszędzie, gdzie jako kapłan posługiwał i pracował.

W pogrzebie obok rodziny wzięli udział także: biskup świdnicki Marek Mendyk, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt, grono prawie 30 prezbiterów z których część stanowili księża rocznika święceń, siostry zakonne, wierni z parafii obecnej i poprzednich w których pracował, przedstawiciele władz samorządowych, społeczności szkolnych które znajdują się na terenie parafii i in.

Homilię wygłosił biskup Stefan Regmunt, nawiązując do liturgii Sowa Bożego, przypomniał, że

śmierć w jedności z naszym Panem i Zbawicielem, jest wprowadzeniem w wieczny odpoczynek, w świat wolny od codziennych trudów, a dzięki zmartwychwstaniu Chrystusa, zmienia się nasze patrzenie na śmierć bliskich.

Przypomniał też jego drogę życia. Ks. Jan przyszedł na świat w 1949 r. w Oleśnicy. Tam ukończył Szkołę Podstawową i średnią i tam odkrył swoje powołanie. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Ale będąc w nim, już jako kleryk został wcielony do odbycia Służby Wojskowej. W większości odbył ją we Fromborku. Po jej ukończeniu powrócił do Seminarium, ukończył je i 29 maja 1976 r. przyjął święcenia prezbiteratu we Wrocławiu.

– Jako motto swego kapłańskiego życia, przyjął słowa zapisane na jego prymicyjnym obrazku: „Panie uczyń mnie znakiem Twojej dobroci”. Te słowa towarzyszyły mu przez całe kapłańskie życie – mówił biskup Regmunt.

Pełna relacja na stronie LEGNICKIEJ NIEDZIELI.