Pielgrzymka do Portugalii | 26 lipca-2 sierpnia

Portugalia i szum oceanu…

1. dzień Spotkanie na lotnisku, przylot do Lizbony,. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do Fatimy (pierwszy i ostatni dzień uzależniony od godziny przylotu i wylotu) Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień Śniadaniedzieñ w Fatimie + zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Przejście do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień Śniadanie, przejazd doBATALHA  gdzie zobaczymy zespoł klasztorny Matki Boskiej Zwycięskiej – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, kryjący grobowce władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Nastepnie przejazd do Nazare, zwiedzanie kościółka na klifie, przejazd na plażę i czas na relaks. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg

4. dzień Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do LIZBONY – stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą.:  zobaczymy ogromny klasztor Hieronimitów z stylu manueliñskim (grobowiec Vasco da Gama i króla Portugali) oraz dzielnice Belem z forteca i dawnym wiezieniem. Spacer po eleganckiej Avenida de Liberdade, alei nazywanej „lizbońską Champs Elisees”. Prowadzi ona do dzielnicy Baixa, regularnie zabudowanej późnobarokowymi kamienicami po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło miasto w 1755 roku. Centralnym placem jest Rossio, z którego wybiega m.in. Rua Augusta – główny deptak handlowy, prowadzący do łuku i nadmorskiego placu – Praca de Comercio. Zobaczymy miejską windę Santa Justa, zbudowaną w 1902 roku. Wwozi ona pasażerów do Chiado – dzielnicy artystycznej bohemy, pełnej galerii, pracowni rzemiosła artystycznego i modnych kawiarni. Sąsiaduje z nią Bairro Alto, w nocy miejsce rozrywki dla tysięcy ludzi, bawiącymi się na ulicach oraz dzielnicy Estrela, która koncentruje się wokół olbrzymiej kopułowej bazyliki oraz często odwiedzanych ogrodów, znajdują się tam liczne ambasady i eleganckie rezydencje. Przejazd do  dzielnicy Alfama, najstarszej części miasta w pobliżu rzeki Tag, w której zachowała się zabudowa sprzed trzęsienia ziemi. Wjedziemy na widokowe wzgórze zwane Miradouro de Graca, z którego rozciąga się wspaniała panorama dzielnic miasta i pobliskich pozostałości Zamku św. Jerzego. Pnąc się malowniczymi uliczkami, zwiedzimy po drodze kosciós Sw. Antoniego Padewskiego oraz zobaczymy gotycką katedrę. Nastepnie przejazd do hotelu w okolicy Lizbony, kolacja, nocleg.

5 dzień Śniadaniedzieñ wolny, kolacja, nocleg.

6 dzień Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos i przejedziemy na najdalej wysuniety przyladek europy jakim jest Cabo da Roca. Powrót do hotelu, kolacja , nocleg

7 dzień Śniadaniedzieñ wolny, kolacja, nocleg.

8 dzień Przejazd na lotnisko w Lizbonie, powrót do kraju.

Cena za osobę: od 570 euro + 1700 pln

Cena obejmuje:

– 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami

– Opieka pilota i przewodnika lokalnego

– Lokalny transport

– Ubezpieczenie KL I NNW

– Transport na lotnisko I z lotniska,

–  bagaż 10kg

Cena nie obejmuje:

Jeżeli jest bagaż 20kg trzeba dopłacić  -450 zł oraz dopłata do pok 1-osobowego 175euro

Pieniądze można wpłacać konto :

Numer konta na który można wpłacać pieniądze: Włodzimierz Gucwa, PKO BP nr 98 1020 3017  0000 2202 0180 5340  z dopiskiem PORTUGALIA