Pielgrzymka Stowarzyszenia Krwi Chrystusa do Włoch

Nasze środowisko osób żyjących duchowością Krwi Chrystusa rozpoczyna przygotowanie do obchodów Jubileuszu Odkupienia Roku 2033. Jako Stowarzyszenie Krwi Chrystusa pragniemy w swoich środowiskach parafialnych szczególnie skupić się na rozbudzaniu świadomości i pogłębianiu zrozumienia znaczenia Daru Zbawczej Krwi Chrystusa w codziennym współczesnym życiu.  Wyrazem tego skupienia staje się nasza Dziękczynna Nowenna przed Jubileuszem Odkupienia Roku 2033.

Intencje modlitewne Dziękczynnej Nowenny w oczekiwaniu na Jubileusz Odkupienia Roku 2033 wpisujemy w różne inicjatywy podejmowane przez nasze Stowarzyszenie podczas kolejnych dziewięciu lat, począwszy od bieżącego 2024 roku. Jedną z tych inicjatyw będzie coroczne pielgrzymowanie – duchowo bądź bezpośrednio –  do miejsc obecności  Relikwii Krwi Chrystusa oraz miejsc szczególnego kultu duchowości Krwi Chrystusa.

W 2024 roku, będącym pierwszym rokiem naszej Dziękczynnej Nowenny przed Jubileuszem Odkupienia Roku 2033, pragniemy być obecni w Mantui – włoskim mieście, które pozostaje od prawie 2 tysięcy lat miejscem stałej obecności Relikwii Krwi Chrystusa w postaci Ziemi Przesiąkniętej Krwią Chrystusa.

Pielgrzymowanie do Mantui jest przewidziane w programie pielgrzymki do Włoch planowanej w dniach od 3 do 9 września 2024 roku. W załączniku zamieszczony został program tej pielgrzymki, którą organizuje Biuro Podróży Elżbieta Travel. Uczestnicy mogą już teraz dokonywać rezerwacji miejsc, korzystając ze strony internetowej tego Biura –  www.elzbieta.com.pl.  Organizatorzy przekazali informację, że wyjazd na tę pielgrzymkę będzie odbywał się z Legnicy, Wrocławia i Bolesławca.

Serdecznie pozdrawiam, łącząc się w modlitwie o gorliwy udział Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w przygotowaniach do Jubileuszu Odkupienia Roku 2033

Krystyna Kusak, Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa (ASC), moderatorka regionalna Stowarzyszenia Krwi Chrystusa (SKC)