Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Krzeszowa

W sobotę, w ostatni dzień września, do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej pielgrzymowała Służba Liturgiczna. Przybyło ponad 300 ministrantów, lektorów, ceremoniarzy oraz zakrystianów wraz z duszpasterzami i opiekunami. Spotkaniu towarzyszyły relikwie św. Dominika Savio – patrona służby ołtarza.

Podczas pielgrzymki z ministrantami spotkał się ks. Jakub Bartczak, który rapował o Jezusie i dał świadectwo swojego kapłańskiego życia, zachęcając ministrantów do wytrwałości w pełnieniu służby.

W południe Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który zachęcał obecnych do odnajdowania radości w służbie bożej. Podczas spotkania był też czas na zwiedzanie sanktuarium oraz na spotkanie przy stole.

Pielgrzymka Służby Liturgicznej zakończyła się nabożeństwem do św. Dominika Savio.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i Niedzieli legnickiej.