Pielgrzymkowa Msza św. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim [FILM]

Grupa nr 4 legnicka, która jako pierwsza ruszyła na pielgrzymkowy szlak na Jasną Górę zatrzymała się w Tyńcu Legnickim. W Sanktuarium Męki Pańskiej została odprawiona Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Pązik, przewodnik grupy. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Wiśniewski, Ojciec duchowny pielgrzymki. Po Mszy św. parafianie wraz z ks. Wiesławem Złotkiem – proboszczem parafii, zaprosili pielgrzymów na obiad.  

Około 50-osobowa grupa legnicka ma do pokonania 32 km. Swoje wędrowanie zakończy dziś w Ujeździe Górnym. Następnie pątnicy wrócą do swoich domów, a jutro ( 30 lipca) na pielgrzymkowy szlak wejdą pątnicy z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i okolic.  Do przejścia będą mieli 31 km z Ujazdu Górnego do Tyńca Małego. 

Jak co roku ruszy także Studio Pielgrzymkowe w Radiu Plus Legnica. Od 29 lipca do 7 sierpnia zapraszamy na relacje z pątniczego szlaku o godz. 20:00, a także do słuchania serwisów informacyjnych i śledzenia naszej strony legnica.fm i facebooka Radio PLUS Legnica. Czekamy także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę można pisać na adres:  intencje@legnica.fm  oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888.

Studio Pielgrzymkowe poprowadzi ks. Waldemar Wesołowski. Telefon do studia podczas trwania programu: 76 852 – 53 – 54.

Relacje z pątniczego szlaku emitowane będą także w serwisach Radia PLUS Legnica oraz o godz. 11.45. 

Radia PLUS Legnica można słuchać on – line na legnica.fm  oraz na 102, 6 FM, 92,7 FM, 94,9 FM, 102,8FM, 93,1 FM

Pełna relacja na stronie Radia PLUS Legnica.