Pierwsi Rycerze św. Jana Pawła II [FILM]

Ta Niedziela Miłosierdzia przejdzie do historii pijarskiej parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach.

W Niedzielę Miłosierdzia w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach postać św. Jana Pawła II była odmieniana przez wiele przypadków. Powodem tego było święto Miłosierdzia Bożego, które tak mocno jest związane z osobą Papieża Polaka. Dlatego właśnie ten dzień wybrano na wniesienie do kościoła parafialnego relikwii świętego Jana Pawła II.

Fizycznie dokonał tego Krzysztof Wąsowski, Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Polsce. Jego obecność w Jeleniej Górze-Cieplicach związana była z powołaniem w tym miejscu Chorągwi św. Jana Chrzciciela Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przystąpiło do niego 11 „zacnych Braci”, jak do siebie teraz będą się zwracali, a także jednego nastoletniego kandydata.

Liturgii Eucharystii przewodniczył prowincjał o. Mateusz Pindelski, prowincjał polskiej prowincji zakonu pijarów. On w homilii zwracał uwagę na niezwykłość pontyfikatu św. Jana Pawła II, który w zadziwiający sposób był przesiąknięty Bożym Miłosierdziem.

Zwieńczeniem „papieskiej niedzieli” w cieplickiej wspólnocie było odsłonięcie oraz poświęcenie dwóch obrazów. Oba są autorstwa Andrzeja Boja Wojtowicza. Pierwszy przedstawia portret św. Jana Pawła II. Drugi św. Józefa Kalasancjusza, założyciela zakonu pijarów.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

X