Pierwsza konferencja prasowa z Biskupem Legnickim

Nowy Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski spotkał się z dziennikarzami mediów lokalnych podczas konferencji prasowej. Odpowiadał na pytania dziennikarzy, które dotyczyły min.: poznawania diecezji, powołań kapłańskich, zaspokojenia potrzeb duszpasterskich w diecezji, ilości kościołów. Mówił także o pierwszych decyzjach personalnych. Wyjaśnił symbolikę i znaczenie swojego herbu i zawołania biskupiego. Był pytany również o potrzebę ewangelizacji, o postawę wobec ludzi wrogich Kościołowi. Dziennikarzy interesowały także pierwsze wrażenia z nowego miejsca zamieszkania, zainteresowania i pasje. Poruszony został także temat przygotowań do ingresu i perspektywy kontaktów międzynarodowych, chociażby z sąsiadującą diecezją Görlitz.

Na zakończenie spotkania dyrektor wydziału duszpasterskiego ks. Robert Bielawski poinformował o najważniejszych wydarzeniach w diecezji, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica