Pierwsze zajęcia gospel w Lubinie

Chrześcijańska muzyka może stać się zarówno formą kontemplacji, jak i nauki wyrażania swoich emocji na zewnątrz. Na warsztaty wciąż można się zapisać.

W środę 16 września w Centrum Formacji Rodziny im. św. Jana Pawła II ruszyły zajęcia gospel prowadzone przez Joannę Ślipko.

– Gospel jest w moim życiu od dawna, to były jego początki w Polsce, jakieś 15–20 lat temu – wspomina pani Joanna. – Miałam wtedy możliwość śpiewania z Amerykanami, od tamtej pory ta muzyka towarzyszy mojemu życiu – dodaje trenerka wokalna, która prowadzi w Lubinie swoją Akademię Śpiewu.

Pierwsze zajęcia zostały poświęcone na poznanie się, podstawowe ćwiczenia wokalne, wyrażanie emocji śpiewem, przełamywanie ograniczeń i oporów, również tych przed innymi ludźmi.

– Po raz pierwszy jesteśmy we trójkę na takich zajęciach. Moje pociechy chodzą na indywidualne zajęcia ze śpiewu, teraz chcieliśmy pośpiewać razem. Zobaczymy, czy dzieciom się spodoba, a nawet jeśli nie, to będę chodziła sama – śmieje się Teresa Michułka, która do Lubina przyjechała wraz z synem Piotrem i córką Zosią.

Muzyka gospel może stanowić formę modlitwy. Wie o tym Joanna Stachecka, która uczestniczyła już kiedyś w podobnych warsztatach. – Zawsze mocno przeżywam tę muzykę. Przynosiła mi one niesamowite chwile radości i napełnienia Duchem Świętym – wspomina pani Asia, której gospel pomógł również w śpiewie w chórze kościelnym. – Gospel łączy wiele form muzyki: są to bowiem pieśni religijne, można więc kontemplować, mamy tę bliskość z Bogiem, możemy się wyciszyć, w żywszych utworach możemy natomiast tańczyć, śpiewać, skakać, po prostu wyładować się – przekonuje J. Ślipko.

Pełna relacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.