Polkowice. Uroczystość w katolickiej szkole

Polkowicka katolicka szkoła podstawowa z przytupem weszła w nowy rok szkolny.

W niedzielę 22 września br. przy Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej w Polkowicach oraz tamtejszym przedszkolu, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Najpierw była Eucharystia w kościele pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, ale także asystent kościelny Rady Szkół Katolickich.

Po modlitwie dzieci, ich rodzice, nauczyciele, wychowawcy, inicjatorzy budowy szkoły a także ich przyjaciele zebrali się w namiocie przy szkole. Tam odbyła się część oficjalna z przemówieniami i mini-koncertem w wykonaniu uczniów. Wspominano początku, gdy kilka lat temu padł pomysł powołania takiej szkoły i krok po kroku ją budowano. Tak od strony organizacyjnej jak i tej najbardziej widocznej, czyli nowootwartego budynku szkoły.

– Gdy zaczynaliśmy 5 lat temu mieliśmy 24 uczniów w gimnazjum. Z roku na rok uczniów przybywało. W tym momencie mamy 128 uczniów w szkole podstawowej, 58 wychowanków w przedszkolu i 7 w liceum – pokazywał rozwój katolickiego szkolnictwa w Polkowicach dyrektor szkoły Tomasz Birut.

Organem prowadzącym szkoły i przedszkole jest fundacja św. Michała Archanioła.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.