Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził bolesławiecką bazylikę maryjną

W poniedziałek 4 marca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzeja Duda odwiedził Bolesławiec. W programie wizyty znalazły się: spotkanie z samorządowcami, nawiedzenie bolesławieckiej bazyliki maryjnej oraz spotkanie z mieszkańcami miasta. Prezydent zwiedził także Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Sp. z o.o., gdzie zapoznał się z procesem produkcyjnym oraz spotkał się z załogą.

– Jestem po raz pierwszy w życiu w Bolesławcu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Mieszkacie w pięknym mieście. Byłem w rynku, który mnie oczarował. To nie tylko z powodu architektury, jak np. barokowa bazylika maryjna, ale przede wszystkim dlatego, że Bolesławiec jest niezwykle zadbanym miastem. To państwa zasługa. Dziękuję wam za to i gratuluję. Cieszyłbym się, gdyby cała Polska była taka, jak Bolesławiec – powiedział do Bolesławian Andrzej Duda.

Nieplanowanym, ale jakże radosnym punktem pobytu w Bolesławcu była wizyta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, który w 2012 r. podniesiony został do godności bazyliki mniejszej. Prezydent pozytywnie odpowiedział na spontaniczne zaproszenie ks. Andrzeja Jarosiewicza, rektora bolesławieckiej bazyliki maryjnej.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica oraz w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

Foto UM Bolesławiec, Grzegorz Matoryn, Łukasz Molak

X