Rekolekcje powołaniowe w WSD

W dniach 14-16 lutego 2020 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Legnicy odbyły się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej z klas VI-VIII szkół podstawowych i klas I szkół średnich.

To już stały punkt w życiu wspólnoty seminaryjnej. Od wielu już lat w czasie ferii zimowych przełożeni oraz klerycy proponują młodzieży męskiej spędzenie weekendu w murach seminarium duchownego. Tym razem w rekolekcjach wzięło udział ponad trzydzieści osób z różnych stron diecezji legnickiej. Rekolekcjom towarzyszyło hasło: „Oto wielka tajemnica wiary”, a więc były zorientowane wokół Eucharystii.

Podczas tego spotkania była okazja do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej. Klerycy prowadzili także prace w grupach. Duże wrażenie wywarła wieczorna adoracja krzyża oraz Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo uwielbienia. W niedzielę z młodzieżą spotkał się biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który wygłosił katechezę i przewodniczył uroczystej Mszy świętej w kaplicy seminaryjnej.

W swoich świadectwach młodzież podkreślała, że podczas dni spędzonych w seminarium mogli nawiązać nowe znajomości, pogłębić wiarę, doświadczyć klimatu braterstwa, spokoju oraz odejścia od różnych codziennych zajęć i od zgiełku świata. Dzięki temu mogli wsłuchiwać się w głos Pana Boga i rozeznawać drogę swojego życiowego powołania.

Druga tura rekolekcji w legnickim WSD odbędzie się od 21 do 23 lutego. Tym razem uczestniczyć w niej będzie młodzież starsza, ze szkół średnich.

Więcej zdjęć na stronie Niedzieli legnickiej