Rodzina ostoją Niepodległości – konferencja w ramach Kongresu Europa Christi

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie pt. „Rodzina Ostoją Niepodległości”, która odbędzie się 11 listopada 2019r. we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, obok Katedry wrocławskiej.

Jest to jedna z wyjątkowych form edukacyjno-ewangelizacyjnej ostatnich lat w środowisku Kościoła w wymiarze współpracy międzynarodowej.

Nad wydarzeniem, od strony teologicznej, patronat objął metropolita wrocławski Ks. Arcybiskup Józef Kupny oraz Papieski Wydział Teologiczny. Od strony organizacyjnej wspierają dzieło Fundacja Studium Culturae Ecclesiae oraz Dolnośląska Fundacja Rozwoju Regionalnego.

Wrocławska sesja Kongresu „Europa Christi” odbędzie się w narodowe święto Niepodległości, czyli w dniu 11 listopada, stąd jej podtytuł brzmi: „Rodzina ostoją niepodległości”. Temat zasadniczy – „Karta Praw Rodziny z inspiracji św. Jana Pawła II”.

Podejmiemy na niej kwestie związane z realizacją katolickiej nauki społecznej, ale także przywołamy wizję zjednoczonej Europy w ujęciu św. Jana Pawła II. Pewną ciekawostką

będzie temat rodziny ożywiony świetlaną postacią Sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, duszpasterza akademickiego we Wrocławiu, wielkiego orędownika rodziny chrześcijańskiej.

Z radością będziemy gościć na spotkaniu kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, który przekaże uczestnikom Kongresu swoje pasterskie przesłanie. Przyjmiemy także błogosławieństwo metropolity wrocławskiego abp. Józefa Kupnego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski odpowiada za działania społeczne Kościoła w Polsce.

W oczekiwaniu na spotkanie

Ks. inf. Ireneusz Skubiś, moderator Ruchu „Europa Christi”