ROK EUCHARYSTII 2021/2022

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (3 czerwca) rozpoczynamy w diecezji legnickiej ROK EUCHARYSTII pod hasłem „Eucharystia daje życie”, który Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zapowiadał już w lutym br. w swoim liście pasterskim przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Ten czas staje się naszym diecezjalnym przygotowaniem do kongresu eucharystycznego, który zakończy trzyletni, ogólnopolski program duszpasterski poświęcony Mszy świętej. 

Najbliższe miesiące to kilka inicjatyw na które chcielibyśmy zaprosić wszystkie osoby pragnące doświadczyć wspólnoty oraz pogłębić swoją duchowość eucharystyczną.

W dzień rozpoczęcia Roku Eucharystii (3 czerwca) po skończeniu procesji eucharystycznej, która będzie wyruszała z katedry legnickiej do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, miejsca wydarzenia eucharystczynego, zapraszamy na UWIELBIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, które zostanie poprowadzone przez ks. Adma Bogdałę i ks. Tomasza Pązika przy współpracy z zespołem wokalnym „Cantus Miralibis” oraz zespołem smyczkowym „Sonus Animae”. 

Również od tego dnia na stronie diecezji legnickiej będą publikowane nagrania krótkich katechez, gdzie Biskup Legnicki wyjaśnia poszczególne części, elementu oraz symbole Eucharystii. 

W dniach 9-11 czerwca zapraszamy do katedry legnickiej na TRIDUUM „JA JESTEM”:

– 9 czerwca (środa): godz. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną, godz. 18.30 – Eucharystia z kazaniem tematycznym, godz. 19.15 – konferencja i świadectwo p. dr Barbary Engel, kardiolog pod hasłem: „Serce w Eucharystii, czyli o aspektach medycznym wydarzenia eucharystycznego w sanktairum św. Jacka w Legnicy”

– 10 czerwca (czwartek): godz. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną, godz. 18.30 – Eucharystia z kazaniem tematycznym, godz. 19.15 – projekcja filmu animowanego o Eucharystii „Największy z cudów” 

– 11 czerwca (piątek): godz. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną, godz. 18.30 – Eucharystia z kazaniem tematycznym, godz. 19.15 – uwielbienie Najświętszego Sakramentu połączone z aktem odnowienia poświęcenia parafii, diecezji Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W lipcu zapraszamy młodzież i studentów na jednodniowe SPOTKANIE MŁODYCH DIECEZJI LEGNICKIEJ do Krzeszowa pod hasłem: „Jes†em”, które odbędzie się 3 lipca (sobota). Zapisy i szczegółowy program pojawią się już w przyszłym tygodniu.

Natomiast koniec wakacji to zaproszenie na WARSZTATY MUZYCZNE do Lubina, które poprowadzi Narodowa Orkiestra Dęta w dniach 25-29 sierpnia. Całość warsztatów zakończy KONCERT UWIELBIENIA w wykonaniu warsztatowiczów oraz Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie w dniu 29 sierpnia (niedziela). Zapisy ruszą już niebawem. 

Jak napisał Biskup Legnicki: „Na każdy miesiąc tego roku zaplanowane są rekolekcje, dni skupienia, sympozja, wykłady, koncerty i wiele innych spotkań, które będą pomocne w głębszym zrozumieniu najistotniejszego wymiaru chrześcijańskiego życia, jakim jest misterium Paschalne Jezusa Chrystusa zawarte i uobecniane w sakramencie Eucharystii. Już dzisiaj zapraszam kapłanów, osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich do udziału w tych wydarzeniach”.

Plan kolejnych wydarzeń na miesiące powakacyjne zostanie zaprezentowanych pod koniec sierpnia.  

 

X