Ruszów. Modlitwa u progu nauki

Biskup Andrzej Siemieniewski z samego rana modlił się z uczniami ruszowskiej szkoły.

W środę 1 września br. w Ruszowie odbyły się uroczystości wojewódzkie inauguracji roku szkolnego 2021/2022. Wziął w nich udział także biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. Ordynariusz diecezji legnickiej wizytę w Ruszowie rozpoczął od Eucharystii w miejscowym kościele parafialnym pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Hierarcha przewodniczył tam liturgii ale kazanie wygłosił ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Jak przystało na katechetę swoje słowa skierował do głównych bohaterów dnia a mianowicie uczniów. Kapłan zachęcał by umieć popatrzeć na to co za nami ale i z nadzieją spojrzeć w przód. Z jednej strony mamy za co dziękować Panu Bogu ale i mamy o co Go prosić. Zachęcał też uczniów do skorzystania z możliwości nauki i powierzania całego wysiłku Panu Bogu.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.