„ZOBACZ I MÓW” – Światowy Dzień Młodzieży w Legnicy

Decyzją Papieża Franciszka diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży zostały przeniesione z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla.

Co trzy lata Papież zaprasza młodych na spotkanie w jakimś miejscu na świecie, ostatnio do Panamy, a w 2023 r. do Lizbony. Ale każdego roku Ojciec Święty zaprasza młodzież do spotkania w swoich diecezjach i tak też będzie w tym roku.

Nasz diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „ZOBACZ I MÓW” odbędziemy w sobotę, 20 listopada w Legnicy w godzinach 10.00-17.00.

 Spotkanie odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II przy pl. Wyszyńskiego 1 na które zapraszamy młodzież z duszpasterzami i katechetami, a zakończy się ono Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Nie możemy jednak zapomnieć o przeżyciu Światowego Dnia Młodzieży w naszych wspólnotach parafialnych. Zachęcamy by sobotnie spotkanie było iskrą dla duszpasterzy do zorganizowania Światowego Dnia Młodzieży w swoich parafiach w niedzielę Chrystus Króla, 21 listopada br. Niech jedna Msza św. tego dnia będzie spotkaniem młodzieży. Szczególnie, zachęćmy ich do czynnego udziału w liturgii (śpiewy, czytania, modlitwa wiernych), zaprośmy młodych na spotkanie w salkach parafialnych, stwórzmy przestrzeń spotkania i rozmowy.  Pokażmy młodym ludziom, szukającym swojego miejsca, że są Oni bardzo ważną częścią Kościoła, że mają swoje miejsce we wspólnocie parafialnej.

 

PROGRAM SPOTKANIA:

10.00 – otwarcie recepcji (centrum)

11.00 – Rozpoczęcie ŚDM oraz integracja (centrum)

11.30 – Intronizacja Słowa Bożego (centrum)

11.40 – Konferencja – ks. Tomasz Ślazyk (centrum)

12.10 – Wprowadzenie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spowiedź (kościół)

13.20 – Błogosławieństwo

13.30 – Przerwa na posiłek (centrum)

14.10 – Wprowadzenie i praca w grupach (centrum)

15.10 – Zakończenie pracy w grupach i podsumowanie (centrum)

15.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego (kościół)

ok. 17.00 – Posłanie na parafie i zakończenie

 

>> ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE <<