Setny Salezjański Kociołek Kultury. ZMIANA PRELEGENTA!

100. Salezjański Kociołek Kultury – nieprzewidziana zmiana planów.

W związku ze złym stanem zdrowia ks. Josefa Suchara, którego wystąpienie było zapowiedziane na styczniowy SKK, musimy w ostatniej chwili dokonać korekty planów. Ksiądz Josef przeprasza i obiecuje, że przyjedzie do nas, jak tylko wróci do zdrowia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dr Krzysztofowi Szwarcowi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za to, że zgodził się na przyjazd do nas 12.01.2024r. (pierwotnie jego wykład zapowiadany był na luty).

Dr K. Szwarc jest demografem pracującym w Katedrze Edukacji i Rozwoju Kadr Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Do niedawna był członkiem Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Rady Rodziny przy wojewodzie wielkopolskim. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Etyki Badań naukowych prowadzonych z udziałem ludzi na UEP.

W swoim wystąpieniu pt. „Demograficzny obraz Polski – jaki jest naprawdę?” zwróci on uwagę na dramatyczny spadek urodzin w ostatnich latach i na to, że Polska charakteryzuje się jedną z najniższych dzietności na świecie. Prelegent przedstawi przyczyny takiego stanu rzeczy (co ciekawe, wśród nich nie dominują – wbrew powszechnemu przekonaniu – czynniki ekonomiczne). Zarysuje perspektywy rozwojowe Polski wynikające ze spadku liczby ludności.

Spotkanie jak zwykle odbędzie się w auli Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Początek spotkania o godz. 18:30. W imieniu organizatorów (Wspólnota „Wiara i Rozum: oraz parafia NSPJ w Lubinie) przepraszam za zamieszanie spowodowane niezależnymi od nas przyczynami i serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.

Zbigniew Rudnicki