Spotkanie Młodych w Krzeszowie – 3 lipca

Od ponad roku żyjemy w czasie naznaczonym pandemią co spowodowało wiele zmian w naszym duszpasterzowaniu we wspólnotach parafialnych oraz w przestrzeni diecezjalnej. Wiele osób w różnym wieku doświadcza czym jest samotność, brak relacji, odniesienia do drugiego człowieka, odizolowanie od jakiejkolwiek wspólnoty, w tym wspólnoty Kościoła.

Pragniemy w tym roku podczas wakacji jako początek powolnego powrotu do normalności zaproponować młodzieży jednodniowe Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej pod hasłem: „JES†EM, czyli o czułości, bliskości i relacjach”, które odbędzie się 3 lipca br. (sobota) w Krzeszowie. Poniżej znajduje się szczegółowy plan SM 2021.

W celu ułatwienia wyjazdu młodzieży, siedmiu księży naszej diecezji podjęło się wyzwania organizacji autokaru lub autokarów na ten wyjazd, u których pozostali kapłani można zgłosić młodych ludzi ze swojej parafii lub można zgłosić się indywidualnie.

>> ZAPISY ONLINE <<

Koszt uczestnictwa w spotkaniu to symboliczne 10 zł od osoby plus koszta autokaru.

– BOLESŁAWIEC (parafia pw. św. Cyryla i Metodego):
ks. Mateusz Wyspiański, tel. 693-561-981

– JELENIA GÓRA (parafia pw. św. Erazma i Pankracego):
ks. Michał Kamiński, tel. 721-628-693

– KAMIENNA GÓRA (parafia pw. św. App. Piotra i Pawła):
ks. Emilian Gwiżdż, tel. 664-785-921

– LEGNICA (parafia pw. św. App. Piotra i Pawła):
dk. Artur Jaguszczak, tel. 693-235-209

– LUBIN (parafia pw. św. Maksymiliana M. Kolbego):
ks. Mateusz Maleńczuk, tel. 531-143-400

– POLKOWICE (parafia pw. św. Michała Archanioła):
ks. Paweł Sajdutko, tel. 508-863-032

– ZGORZELEC (parafia pw. św. Józefa Robotnika):
ks. Marcin Bogucki, tel. 794-432-544

DODATKOWE AUTOKARY
(jeżeli organizujecie bus lub autokar ze swoich miejscowości to prosimy o wiadomość na: duszpasterski@icloud.com w celu umieszczenia na poniższym spisie):

– JAWOR (parafia pw. Miłosierdzia Bożego):
dk. Wojciech Dąbrowski, tel. 793-520-370

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie impulsem do ponownego ożywienia młodych serc w podążaniu za Jezusem Chrystusem.

****

PLAN SM 2021

10.00 – Otwarcie recepcji – przed bazyliką

11.00 – Rozpoczęcie Spotkania Młodych – plac przed bazyliką

12.00 – Eucharystia z homilią: „JES†em tu” – bazylika

13.00 – Konferencja „Gdzie jesteś?” – ks. Adam Bogdała – bazylika

14.00 – Przerwa – wydawanie posiłków

15.00 – „Trening relacji” prowadzony przez zespół psychologów, terapeutów i pedagogów. Warsztaty nt. relacji z samym sobą, rodzicami, drugim człowiekiem.

17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – sanktuarium św. Józefa

19.00 – Koncert TAU – scena przed bazyliką