Śniadania wielkanocne dla uchodźców

Hotel Rychło w Bogatyni, hotel Bornit w Szklarskiej Porębie i hotel Malachit w Świeradowie Zdroju, były dziś miejscem świątecznego, wielkanocnego spotkania przy stole, w ramach obchodzonej przez Kościoły Wschodnie Wielkanocy. Te spotkania organizowane były przez Caritas i Polski Holding Hotelowy.

Uczestnikami były w przeważającej części matki z dziećmi. Przygotowano potrawy znane z ich stołów świątecznych w domach rodzinnych. Było to o tyle łatwiejsze, że część zespołów pracujących w hotelach, w których odbywały się te spotkania, ma obsady pracownicze z Ukrainy.

Podczas świątecznych śniadań, odczytywano w dwóch językach Ewangelię mówiącą o Zmartwychwstaniu Pańskim, przekazywano życzenia od Biskupa legnickiego, który przygotował je na tą okazję również w dwóch językach; życzenia składano sobie nawzajem i miejscowi gospodarze miejscowości i właściciele obiektów i uczestnicy. Nie zabrakło też modlitwy i śpiewów świątecznych. Dla najmłodszych, przygotowano też kilka słodkich niespodzianek i zajęć rekreacyjnych.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

X