Spotkania rejonowe duchowieństwa diecezji legnickiej

W minionym tygodniu odbyły się spotkania duchowieństwa diecezji legnickiej w 4 rejonach duszpasterskich.

Podczas spotkań księża zostali wprowadzenie w tematykę nowego programu duszpasterskiego przeznaczonego na lata 2019-2022 pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Zostały przedstawione propozycje duszpasterskie do wykorzystania we własnych rodzinach parafialnych. Podczas spotkania zostały poruszone również kwestie odnoszące się do poszczególnych sakramentów udzielanych w Kościele, a także rad parafialnych – ich wyboru, kadencji oraz przyszłorocznego kongresu.

W czwartkowym spotkaniu, w rejonie lubińsko-polkowickim uczestniczył także Biskup Pomocniczy Marek Mendyk, który podsumowując spotkanie wskazał ogromną potrzebę pogłębienia duchowości eucharystycznej oraz osobistej i wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Biskup zwrócił również uwagę na przyszłoroczne, ważne wydarzenia dla Kościoła w Polsce jakimi są: 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz beatyfikacja Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Spotkanie rejonowe będą odbywały się cyklicznie każdego roku przed rozpoczęciem kolejnego roku liturgicznego.

foto: ks. Mariusz Jawny SDB