Spotkanie Młodych wraca do Krzeszowa!

W czwartek (6 lutego) w krzeszowskim sanktuarium odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznego Spotkania Młodych. Pewne jest już, że w tym roku młodzież przyjedzie do Krzeszowa. Zmienia się również termin spotkania. Będzie to początek wakacji.

Pierwsze informacje o przeniesieniu Spotkania Młodych z Legnickiego Pola do Krzeszowa pojawiły się początkiem grudnia. Natomiast rozmowy na ten temat prowadzone były już znacznie wcześniej. Przypomnijmy, że pierwsze takie wydarzenie odbyło się w 1994 roku w Głuszycy, później od 2001 roku młodzież spotykała się w Krzeszowie i to trwało ponad dekadę. Od 2012 roku Spotkanie Młodych organizowane było w Legnickim Polu, dziś na stałe wraca do krzeszowskiego opactwa.

W miniony czwartek wspólnie z ks. Przemysławem Supersonem – diecezjalnym duszpasterzem młodych, przełożonymi siostrami, przedstawicielami gminy Kamienna Góra i lokalnych placówek oświatowo-kulturalnych zarysowaliśmy najważniejsze elementy organizacyjne. Spotkanie odbędzie w pierwszym tygodniu lipca. Na miejscu stanie scena, będą food-trucki i pole namiotowe. Zakwaterowanie będzie najprawdopodobniej możliwe także w salach gimnastycznych, oraz w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego. Młodzież przez kilka dni uczestniczyć będzie w warsztatach, konferencjach i różnego rodzaju koncertach. Na scenie ma wystąpić m.in. popularny wśród młodzieży raper Tau. Wszystko odbywać się będzie na otwartym terenie.

Już dziś serdecznie zapraszamy młodych i wszystkich zainteresowanych na fascynujące spotkanie w najpiękniejszym miejscu Dolnego Śląska.