Srebrny jubileusz Niedzieli legnickiej

W tym roku minęło 25 lat od ukazania się pierwszego wydania Tygodnika Niedziela z wkładką diecezji legnickiej. Początki edycji Niedzieli legnickiej były skromne, to zaledwie 2 strony. Dziś edycja ma 8 stron, na których publikuje wydarzenia z życia diecezji, parafii i naszego regionu.

Czas jubileuszu to okazja do podsumowań i planów na przyszłość. Jak mówi ks. Piotr Nowosielski, ważne jest, by ludzie nie rezygnowali z czytania prasy katolickiej.

Na obchody jubileuszu przyjechali przedstawiciele kilku redakcji diecezjalnych z całej Polski, oczywiście nie zabrakło też pracowników redakcji centralnej z Częstochowy, z p. Lidią Dutkiewicz, redaktor naczelną. Obecni byli także korespondenci i kolporterzy Niedzieli legnickiej.

Świętowanie rozpoczęło się w poniedziałek wizytą w Legnickim Polu i w sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. Józef Lisowski, kanclerz LKB. Wieczorem odbyło się spotkanie redakcyjne, na którym obecny był również biskup pomocniczy Marek Mendyk.

Natomiast we wtorek goście i gospodarze odwiedzili Krzeszów. Była okazja do zwiedzenia opactwa. A wspólnej modlitwie w bazylice krzeszowskiej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica